26-8-2015 tarihinde eklendi
Excelde Hücre İçinde Alt Satıra Geçme
Excelde sütun başlıkları uzun olduğunda tablomuzun sütunları gereğinden fazla geniş olabiliyor. Bu durumda da tabloyu yazdırmak istediğimizde kağıda sığmama gibi sorunlarla karşılaşabiliyoruz.

Örneğin, BİRİM FİYAT tarzında bir sütün başlığı gereğinden fazla geniş bir sütun oluşmasına sebebiyet veriyor. Oysa aynı hücre içerisinde BİRİM üstte FİYAT altta olsa daha iyi olabilirdi. Şekildeki gibi;

 

Excel'de bir hücre içinde alt satıra geçmenin en pratik yöntemi ALT+ENTER kısayolunu kullanmaktır. Örneğimizde olduğu üzere BİRİM yazdıktan sonra ALT+ENTER'e basın imleç aynı hücre içerisinde bir alt satıra geçektir. FİYAT yazıp Entere basın. Şekilde gördüğünüz sonucu elde edeceksiniz.

(ALT+ENTER tuş kombinasyonu mevcut hücrede "metin kaydırma" özelliğini aktif hale getirir. Bu özellik sayesinde yazdığınız metinler hücre sınırını aşmaz, siz yazdıkça alt satıra doğru kayarak devam eder)

 

İleri Excel Kurslarımız hakkında bilgi almak için tıklayınız...

Anahtar Kelimeler: ileri excel kursu, excel metin kaydırma, excelde sütun genişliğini daraltma, hücrede alt satıra geçme

http://duzeybil.com.tr/excelde-hucre-icinde-alt-satira-gecme_69.html